www.loqkat-ks.com
Behuni Pjes E komunitetit Ton edhe Ne Facebook Facebook

https://www.facebook.com/urimefestat

Ju faliminderit.

Si te krijojm Chat !!

Shko poshtë

Si te krijojm Chat !!

Mesazh nga .::Fatoni::. prej Mon May 11, 2009 11:43 am

Beni Login Ne Putty Tek Shell Linux Qe Mund Te Keni Dhe Vazhdoni Kshu Ne Versionin CR2.1-Linux = ConferenceRoom2.1 :

wgwt http://www.garantishell.com/Ozel/CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Instalimit Beni :

tar xfzv CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Ksaj :

cd CR2.1-Linux

Pastaj :

./install

Pastaj Vazhdoni Me Instalimin E Serverit Duke Bere :

Please enter your key or TRIAL if you do not have one
For example: TRIAL

TRIAL


Please enter a valid fully qualified DNS name for this server
For example: irc.igli.com

Emrin E Server Qe DoniPlease enter the name you want your server to use
For example: my.server.name.tld

Emrin Prap


Please enter a brief description of your server
For example: IgLi, Inc's Chat Server

Ketu Veni Emailin Tuaj ..


Please select the ports you wish your chat server to
listen on. Do not include the web server port in this list
The first port listed is the primary port
For example: 7000,6666-6669


7000,6666-6669Please enter a nickname for the local channel management agent
For example: ChanBot

Emrin E Botit Kryesor te serveritPlease select the port you would like the web server to
listen on. You may use '0' if you don't wish to run our
internal web server. Do not use '80' unless no other web
server will run on this machine.
For example: 8000


8000
Please select the nickname of the first operator
For example: admin

Nick E Admin QE DoniPlease select the password of the first operator
For example: MyPass


Passwordin Tuaj Te Adminit ..


Pastaj Ju Del Nje Yes Or No Per Servicet E Serverit:

yespastaj do beni Crack TRIAL te serverit qe te permbaj sa me shum usera ... :


cd bin

rm -rf crchat

wget hhttp://www.garantishell.com/Ozel/crchat
chmod +x crchat


Pastaj Do Beni :

cd .. Me Gjith .. !


Pastaj Do I Vendosni OperServ Services !
Ne Kete Menyre:

cd db

Pastaj Do Beni

pico oper.db

dhe brenda kesaj do vendosni

[2062549759]
m
O Nick - 1073741824
z

ctrl + X

yes dhe Enter .


Pastaj

cd ..


Dhe


./startcrPastaj Hyni Ne Server Me Ane Te mIRC

/server irc.emri.com


/oper nicku-juaj passwordi


/as services operserv enable

/as services memoserv enable

/restart

Rihyni Prap Dhe Beni


/as util services stop

/as util services start

Dhe Po Te Doni I Vendosni Dhe Key

/as general set key 5ED6-397A-4B05-32AA

Dhe Kaq Mbaroi

.::Fatoni::.
Moderator
Moderator

Postimet : 1405
Points : 356197
Join date : 09/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi