www.loqkat-ks.com
Behuni Pjes E komunitetit Ton edhe Ne Facebook Facebook

https://www.facebook.com/urimefestat

Ju faliminderit.

ku shkojn filet e fshira

Shko poshtë

ku shkojn filet e fshira

Mesazh nga Priznerasi prej Fri May 08, 2009 7:01 pm


Se pari pasi ti fshiejm filet ato shkojn ne shporten e kompjuterit nga e cila mund ti kthejm me lehtesi.Por nese ato i fshijm edhe nga shporta, ato zhvendosen ne nje pjes te hardiskut.Kjo pjes e hardiskut i grumbullon keto file dhe folldera, te cilat i ruan ne nje sektor afer hardiskut i cili perdoret nga sistemi operativ, keto file jan te pa dukshme per sistemin operativ dhe eventualisht pas nje kohe mbi to do te shkruhen te dhëna te reja.
Por fatemirsisht ne internet ekistojn disa programe te cilat ju mundesojn rikthimin e tyre.
Mirepo mundesia e rikthimit te ketyre fileve mvaret nga koha e qe prej kur i keni fshir ato file
nese ato jan fshir para nje kohe te shkurter mundesia e rikthimit te tyre eshte me e madhe, por nese kalon nje koh e gjat ato mund te jen rishkriar dhe nuk do te mund ti ktheni.
Nganjeher ju mund te riktheni file te cilat nuk jan rishkruar plotesisht.

Programe per rikthimin e tyre ka mjafte ja nje prej tyre
Size-1.77MB
www.r-undelete.com

Priznerasi

Postimet : 21
Points : 333168
Join date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ku shkojn filet e fshira

Mesazh nga qemal prej Tue Oct 25, 2011 7:30 pm

se kuptova ,si quhen keto programe qe ta dij ,te lutem me dimhoni
avatar
qemal

Postimet : 1
Points : 243205
Join date : 24/10/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ku shkojn filet e fshira

Mesazh nga WebMaster prej Thu Oct 27, 2011 6:38 pm

Bravo Bro Por eshte e mir te qitesh edhe Linkun e Downaldimit te programit :d
avatar
WebMaster
Administrator
Administrator

Postimet : 287
Points : 318368
Join date : 24/10/2009
Vendbanimi : Albanian,kosova

Kdc-Team
KDC: KDC

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ku shkojn filet e fshira

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi