www.loqkat-ks.com
Behuni Pjes E komunitetit Ton edhe Ne Facebook Facebook

https://www.facebook.com/urimefestat

Ju faliminderit.

free domain .ch dhe .li

Shko poshtë

free domain .ch dhe .li

Mesazh nga m-16 prej Wed Apr 29, 2009 1:20 pm

Hello Niher shkojna ne www.switch.ch dhe e hapim ni account
Shkoj aty login tani Open new account
Ktu i plotsoni tdhanat e juaja
Edhe shkojm continue:
Te Address type shkojm te dyten
Te Title* shkojm MR.
Te street veq ja fut
E lyp ne googel ni number te switzerland se tjert nuk bajn pra shkojm
ne googel dhe e shkrujm kshtu (switzerland telephone number) pa kllapa
Dhe e marrim kta 044 555 1234).
Te e-mail e jep e-mail tuaj p.sh emrijuaj@hotmail.com
Edhe shkojm continue
Tani SAVE:
Tash u hap accounti
Hyjm n'imbox te e-mail dhe e marrim paswordin
Kta jon Useri ID 11257177
Tempomary password zpn76g69
Tani hyjm Login
Te Tempomary password e shkrujm qat pasword qe na qun ne imbox
Te new password e shkrujm paswordin e ri
Te Re-enter pasword e shkrujm perseri paswordin e ri
Tashti Paswordi po thot qe u ndrru me sukses por mos hi close
Tash hyjm ne www.freehostia.com dhe shkojm Sing Up
Tani klikojm ktu te Use my exising domain
Te exising domain e shkrujm emrin e domain qe po dojm me qel ? Mos harroni veq me .ch dhe me .li
Ktu posht i shkrujm t'dhanat tona
Ktu te phone veq ja futum
Poashtu edhe te adresa e shtepis
Te city e bajna Prishtina
Te Zip/Postale e shkrujm 10000
Tani shkojm continue dhe presim.....pak
Hyjm n'imbox
Pra tash vin t'dhanat e Hostit
T'dhanat e logi-nt per admicp t'dhanat e ftp etj.
erdhen....
kto jan t'dhanat
tash shkojm te acconti ne www.switch.ch
Te Registe domain name e shkrujm e-marin e domainit qe e shkrujtem edhe te freehostia.com
tani shkojm continue
te Holder shkojm nja ma posht
edhe te billing contact shkojm nja ma posht
te techinan contact nja ma posht
te name server shkojm other
tajshi e shkrujm dns1.freehostia.com
dhe shkojm continue
te name server 2 shkojm other dhe e shkrum dns2.freehostia.com dhe shkojm continue
tani klikoj te I have read ni klikc edhe shkojm conitune
tani klikojn Register
tani shkojm ne anen e majt nal e kem Domain Names dhe tregon qe domain u registru.
dhe pas 6-7 orve domaini aktivizohet dhe mund te shtini sene ne ftp
deri sa te aktivizohet jau qet problem loading page...te webi juaj


User-ID: 14109631 password: S98gAW@5Q

m-16

Postimet : 207
Points : 352983
Join date : 28/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: free domain .ch dhe .li

Mesazh nga dj-vini prej Sat Sep 12, 2009 7:28 pm

s'BON
avatar
dj-vini
Dizajner
Dizajner

Postimet : 10
Points : 339214
Join date : 07/09/2009

http://WwW.Dj-Vini.Net.---Se Shpejti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: free domain .ch dhe .li

Mesazh nga Admini prej Sun Sep 13, 2009 5:25 pm

pSE Sbonn
avatar
Admini
Administrator
Administrator

Postimet : 3392
Points : 368714
Join date : 26/04/2009

Kdc-Team
KDC: KDC

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: free domain .ch dhe .li

Mesazh nga dj-vini prej Sun Sep 13, 2009 5:56 pm

ska shonc me qel mo free tash ka qel ateher kush ka mujt tash krejt kto qe si rregul jon me pages nuk ka free vetem domaina .tk e .net.tc e .ch.vu e kshi ka plot amo .ch .net .com . org pa pagu nuk bojn
avatar
dj-vini
Dizajner
Dizajner

Postimet : 10
Points : 339214
Join date : 07/09/2009

http://WwW.Dj-Vini.Net.---Se Shpejti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: free domain .ch dhe .li

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi