www.loqkat-ks.com
Behuni Pjes E komunitetit Ton edhe Ne Facebook Facebook

https://www.facebook.com/urimefestat

Ju faliminderit.


Join the forum, it's quick and easy

www.loqkat-ks.com
Behuni Pjes E komunitetit Ton edhe Ne Facebook Facebook

https://www.facebook.com/urimefestat

Ju faliminderit.
www.loqkat-ks.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hacking DNS server

Shko poshtë

Hacking DNS server Empty Hacking DNS server

Mesazh nga σт¢нєє™ Wed Apr 29, 2009 10:25 am

Shume kam kerku neper google per me gjet ndonje tutorial te mire per hacking DNS por eshte veshtir te gjen dicka te mire ka dicka qe gjen ne google eshte e mire por ka edhe dicka qe nuk gjen ne google . zakonisht DNS domain mundesh me attacku me ndonje ./exploit ose me ndonje script . por une pata deshir te dij me shume se ka menyra tjera
te hakohet DNS . pra e pyeta nje programmer qe merret me programmin si si shkon procedura per me attaku nje DNS , keshtu eshte tutoriali pra ket tutorail nuk e gjen neper google search. ky eshte tutorial per ata qe dijn per programmin . Nuk e dij se ne qfar OS jeni ne windows apo linux por mundeni te provoni ne te cilin OS qe doni.

1) I merr 2 kompjutera i merr pra dy kompjutera, e installin BIND , dns bind per me qit nje server, i konfiguron nje Master DNS edhe nje Slave son dns, master ne njerin kompjuterin slave son ne tjetrin kompjuter.

2)masandej e shkruan tcpdump port 53 , tcpdump eshte nje aplikacion programi qe mund te lexon kommunikimin e kompjuterit TCP, e shkruan tcpdump port 53, port 53 eshte porti i DNS, tcpdump port 53> une.tcp me ket kommand e ruan fajlin une.tcp
ne fajlin une.tcp eshte kommunikacioni qe zhvillohet ndermjet Master the slave son DNS.

3)tasht per te lexuar une.tcp fajlin na duhet ethereal/wireshark...e hape p.sh wireshark
open file une.tcp ne wireshark e qel fajlin une.tcp , masandej klickon ne ndonje paket me anen e djatht te (minit)mousit, right click e sheh FOLLOW STREAM edhe e ben export to C arrays.

4) tasht ata qe te del ne C arrays duhesh me marr, edhe tasht duhet me programmu nje TCP SOCKET ,tcp socket me dergu ket cka te del ne c arrays edhe ja dergon ose e attakon nje DNS tjeter.

p.sh dns im eshte ardi.com edhe na qka kemi ba ketu eshte ne ardi.com
e kemi nje dns server nje master nje slave son, e kemi lexuar kommunikacionin e dns it edhe komuunikacionin e dns it tim ardi.com po mundohemi te ja dergojm ndonje DNS tjeter qe faqja e tjeter kujt www.faqjatjeterkujt.com kur dikush klikon aty vjen tek faqja ime www.ardi.com

une kam arrdh deri ketu tcp socket programmin tasht po lexoj.

shpresoj se ju ka ndihmu dicka ky tutorial.
avatar
σт¢нєє™
Super Moderator
Super Moderator

Postimet : 696
Points : 547183
Join date : 26/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi